Podvozok

Brzdy a tlmiče

Brzdový systém treba udržiavať po celú životnosť vozidla. Legas Auto Vám poradí, ako postupovať pri údržbe brzdového systému vozidla, ktorú treba vykonávať na prvkoch, ako sú platničky, kotúče, brzdové súpravy (zadné brzdové obloženie), či brzdová kvapalina.

Bezpečnosť za volantom je viazaná predovšetkým na tri nasledujúce prvky: brzdy, tlmiče a pneumatiky. Tieto prvky tvoria tzv. „trojuholník bezpečnosti“. V prípade, že dôjde k poškodeniu niektorého z týchto prvkov, nemôže byť zaručená Vaša bezpečnosť a systém je obmedzený. Je teda nevyhnutné udržiavať každý z týchto prvkov v dobrom stave a zabrániť predovšetkým predĺženiu brzdnej dráhy.

Aby si vozidlo udržalo optimálnu úroveň bezpečnosti, je nevyhnutné používať originálne diely , ktoré sú vyrobené tak, aby zaistili úroveň bezpečnosti vozidla, jeho výkon a pohodlie pri brzdení. V Legas Auto sme zaškolení najmodernejšími postupmi vďaka ATE brzdovému centru.

Tlmiče sú absolútne nevyhnutný prvok zaistenia bezpečnosti.

Niekoľko príznakov, ktoré Vám pomôžu odhaliť ich opotrebovanie:

  • strata jazdného smeru a zlý kontakt pneumatík v zákrutách na vlhkej vozovke
  • dlhšia brzdná dráha a nestabilné osvetlenie pri šoférovaní za tmy
  • únik oleja (viditeľná mastná škvrna na tlmiči)
  • nezvykle rýchle opotrebovanie pneumatík
  • výrazná spotreba paliva

Zaistite si dokonalú jazdnú stabilitu bez ohľadu na stav povrchu vozovky. Opotrebované tlmiče môžu spôsobiť, že vozidlo bude neovládateľné ako pri preťažení.

Konajte včas a zaistite si bezpečnosť a pohodlie pri šoférovaní!

Brzdná stolica

Kompletný test bŕzd a tlmičov. za 20€
Po teste obdržíte výstupné tlačivo o kontrole

Poradíme vám? Zavolajte nám

PO-PI: 8:00 - 17:00