Klimatizácia

Údržba klimatizácie

Zdravie na prvom mieste

Či už používate klímu alebo nie, doprajte jej minimálne aspoň dvakrát do roka kompletnú kontrolu (po zime a po lete). Nakoľko sa vo výparníku destiluje tekutina, vytvára sa ideálne prostredie pre „pobyt“ plesní, baktérií a mikroskopických húb. Rodičia alergických detí by mali zvýšiť pozornosť ešte viac, pretože zanesený filter spôsobí, že sa postupne plesne a baktérie dostanú aj do výduchov v aute a vystavíte deti k silným alergickým reakciám, zápalu dutín alebo až angíne.

Keď zapácha, je neskoro

Väčšina majiteľov začína riešiť stav klimatizácie až keď vychádza z výduchov v aute plesňový zápach alebo nechladí, prípadne vôbec nefunguje. V prvom prípade ide o nadmerné usadzovanie vlhkosti vo výparníku. Ak klimatizácia prestáva chladiť, pravdepodobne nemá dostatok chladiva, čo sa dá odhaliť pomocou UV lampy. Najnáročnejšia finančná oprava nastáva, pokiaľ klimatizáciu nepoužívate vôbec.

Klimatizácia pracuje aj v zime

Jedným z prvkov, ktorým množstvo majiteľov nedopraje pravidelný servis je klimatizácia. Navyše, kto by už riešil údržbu klimatizačného zariadenia po zime? Veď v zime nepracuje! Interiér predsa vyhrievame, nie ochladzujeme. Avšak, klimatizácia pracuje aj v zime.Nezáleží na tom, či máte vo vozidle manuálnu alebo automatickú klimatizáciu, obe jednotky pomáhajú v zime účinne odstraňovať zahmlené okná, preto sa odporúča ponechať ju v činnosti v zimnom období. Naopak, keď sa dlhodobo nepoužíva vedie to k rýchlejšiemu zaneseniu filtračných zložiek a potrubia.

Poradíme vám? Zavolajte nám

PO-PI: 8:00 - 17:00